U nás nasytíte

své tělo, srdce i duši! :)

Samoobslužná vegetariánská restaurace  •  Zlín, Bartošova 40/3

Denní menu s dovozem na:

odkaz-padim.cz

Otevřeno Pondělí—Pátek 10.30–14.30

 

 

Novinka v nabídce

 

Nově: Odpolední specialita!

Dle aktuální nabídky ...

Bibimbab

Korejská rýže s vejcem, kim-či a zeleninou (390 g, 149 Kč)

Studená zeleninové mísa

Budhova miska - rýže, vegetariánské maso, batáty, baby špenát, cuketa (390 g, 169 Kč)

Nudlová miska - nudle, vetariánské maso, baby špenát, okurek, sójové boby (390 g, 149 Kč)

Mexická miska - qinoa, černé fazole, baby špenát, cuketa, sýr (390 g, 149 Kč)

Caesar salát - římský salát, vegetariánské maso, krutony, dresing, parmazán ( 149 Kč)

Vegetariánský burger v bulce

 - burger z vlašských ořechů, tofu a ovesných vloček, sýr, cibulka, salát, rajče, barbecue omáčka, majonéza (270 g, 149 Kč)

Vegetariánské sushi

Rýžové rolky balené v mořské řase a plněné mrkví, okurkou a vajíčkem. Příloha je wasabi, sójová omáčka a nakládaný zázvor (6 ks, 99 Kč)

 

Inspirovaná kuchyně

Pranaya je vegetariánská restaurace v centru Zlína. Od pondělka do pátku si u nás můžete pochutnat na skvělém obědovém menu, které se skládá z několika pokrmů české i mezinárodní kuchyně.

mnam obrazek Vaříme pro Vás z čerstvých a kvalitních surovin, používáme hodně zeleniny a snažíme se, aby všechny pokrmy byly lahodné, zdravé a připravené s láskou. Určitě také uvítáte denní nabídku vynikajících domácích dezertů a netradičních nápojů, jako například indický chai nebo mango lassi. Naše pokrmy ale nejsou určeny výhradně pro vegeteriány, zasytí a potěší i strávníky zvyklé na maso.

Pranaya je samoobslužná restaurace, jídla jsou podávána formou bufetu. Na oběd tedy nemusíte vůbec čekat, stačí si jen naložit a zaplatit u pokladny. Také je možné si odnést jídlo s sebou. Restaurace nabízí příjemný a světlý interiér se 46 místy k sezení, moderní vybavení, nekuřácké prostředí a bezbariérový vstup.

Kohoutkovou vodu podáváme k jídlu zdarma.

 

Jak funguje samoobsluha

  • Vezměte si tác, talíř a příbory nebo pokud si chcete odnést jídlo s sebou, nádobu k tomu určenou.
  • Naberte si pokrmy dle vlastního výběru v jakémkoliv množství.
  • V průhledné vitrínce si můžete vzít také nápoj nebo dezert.
  • U pokladny zaplatíte podle váhy jídla, dezerty a nápoje dle uvedených cen. Zde Vám také zalisujeme nádobu s jídlem s sebou.

V naší restauraci přijímáme tyto stravenky:

Gastro pass/Pluxee, Ticket restaurant, Chéque Déjeuner a pro držitele studentské karty ISIC nabízíme slevu 15%

Kdo Vám vaří

Ne že bychom to chovali v tajnosti, jen to musíme během vaření někdy napsat... :-)

Mír je nejoblíbenější potrava duše. — Sri Chinmoy

Týdenní menu

price-badgenew 3390.png

Naše týdenní menu se pravidelně obměňuje. Denně Vám můžeme nabídnout výběr ze tří hlavních jídel, polévky, salátů a několika dezertů. Jídla vhodná pro vegany jsou označena V-vegan , jídla vhodná pro bezlepkovou dietu C-bezlepkove .

Menu na tento i příští týden si můžete přečíst níže. Změna menu vyhrazena.

V závorkách jsou uvedena čísla alergenů. (1 - obiloviny obsahující lepek, 2 - korýši, 3 - vejce, 4 - ryby, 5 - podzemnice olejná, 6 - sójové boby, 7 - mléko, 8 - skořápkové plody, 9 - celer, 10 - hořčice, 11 - sezamová semena, 12 - oxid siřičitý, 13 - vlčí bob, 14 - měkkýši)

Fotografie našich jídel jsou pouze ilustračního charakteru.

Stálé menu

Vedle denní nabídky polévek a hlavních jídel Vám nabízíme výběr lahodné kávy, čerstvých šťáv a domácích dezertů, kterým snadno propadnete... Ano, přiznáváme, jistou návykovost nelze vyloučit! :-)

Z čeho pro vás vaříme…

Následující koření a bylinky používáme nejčastěji pro přípravu kari pokrmů. Zde se můžete dočíst, jaké mají zdravotní účinky a jak jsou pro lidské tělo prospěšné.

Kurkuma: Má silné protizánětlivé účinky, reguluje metabolismus a je známá také tím, že zlepšuje náladu.

Koriandr: Pozitivně ovlivňuje trávení, pomáhá při plynatosti. Listy jsou bohaté na vitaminy.

Kardamom: Zlepšuje trávení, posiluje srdce, játra a celkově organismus. Pomáhá při překyselení.

Hořčičné semínko: Podporuje trávení a detoxikuje.

Římský kmín: Stimuluje trávení, zlepšuje vstřebávání minerálních a stopových prvků.

Skořice: Reguluje hladinu cukru v krvi, detoxikuje organismus, zahřívá.

Zázvor: Antibakteriální a protizánětlivý, je prevencí proti chřipce a rýmě.

Česnek: Posiluje imunitu, zlepšuje trávení, snižuje krevní tlak a pročišťuje cévy.

Komentáře našich hostů

Každý den nás navštíví desítky hostů. Soudě podle úsměvu na tváři odchází většina z nich naplněná a spokojená. Někteří nám o svých pocitech i dají vědět. Napište nám také, budeme rádi!

Jídlo chutná tak skvěle, jako vypadají fotky na vašich webovkách. Jste skvělí díky. —Robert

Chuťově skvělé jídlo, přátelská a ochotná obsluha, klidné prostředí. Co víc si přát?! —R. T.

Jsem ráda, že máme ve Zlíně konečně místo, kde se dá velmi dobře najíst. Máte lahodné a výživné jídlo plus super zákusky. Restaurace je útulná a čistá. Byli jsme tu moc spokojení. —R. Šmídová

Děkuji za příjemný zážitek. Je tu uvolňující a naplňující atmosféra a chutné a zdravé jídlo. Zajít si do Pranaya na oběd pro mně znamená nejen potěšit svoje tělo, ale i svoji duši —Saša

Vaše brownie se přímo rozplývá na jazyku. Když mám náročný den, vždycky si k vám na něj zajdu. —Vendy P.

Přečtěte si o nás na webu ... http://www.vegetariannacestach.cz/2015/02/pruvodce-po-vegetarianskych.html —Pranaya

Pravda je ve všem, ale láska je vše. — Sri Chinmoy

Ještě něco o nás…

Slovo Pranaya pochází z indického sanskritu a znamená „láska“. A s láskou především se snažíme přistupovat k naší práci, s láskou pro Vás vaříme a pečeme a snažíme se, aby naše jídlo bylo plné energie a pozitivního náboje. Přejeme si potěšit Vaše smysly a inspirovat Vás světem originálních chutí a vůní. Přejeme si, aby naše pokrmy sytily tělo, srdce i duši.

Velkou inspirací pro zřízení restaurace nám byl mírový filozof a učitel meditace Sri Chinmoy. Zastával koncept vegetariánství jako cesty ke zdraví, a díky němu bylo po celém světě založeno několik desítek vegetariánských restaurací. Jeho meditativní hudba, obrazy, které nazýval "Jharna-Kala, Fontánové umění", i kartičky s povzbuzujícími aforismy na každý den, dotvářejí atmosféru v naší restauraci a evokují klid a harmonii.

Chtěli jsme pro Vás vytvořit místo, kde si nejen pochutnáte na skvělém jídle, ale kde si také můžete v klidu sednout a odpočinout si od každodenního shonu a stresu. Věříme, že harmonie a jednota pramení v srdci každého člověka, a k tomu se snažíme přispět tím, že podáváme lahodné jídlo připravované s láskou.

Sri Chinmoy (1931-2007) byl učitelem meditace, mírovým filosofem, hudebníkem, spisovatelem, umělcem a atletem.

Narodil se v Bengálsku a ve věku 12-ti let vstoupil do ašrámu (duchovní komunita). Jeho život intenzivní duchovní disciplíny zahrnoval meditace až čtrnáct hodin denně, skládání básní, esejí a oddaných písní, nesobeckou službu a atletický trénink. Již v útlém věku měl mnoho hlubokých vnitřních zážitků a dosáhl duchovní realizace. Po dvaceti letech strávených v ašrámu následoval svůj vnitřní hlas, a v roce 1964 odjel do New Yorku, aby sloužil duchovním hledajícím na západě.

Sri Chinmoy vyučoval “cestu srdce”, kterou považoval za nejjednodušší cestu k rychlému duchovnímu pokroku, protože hledajícímu umožňuje objevit jeho vnitřní poklady míru, radosti, světla a lásky. Pořádal meditační kurzy, veřejné meditace i koncerty, a po celém světě měl kolem 7000 studentů. Všechny své aktivity nabízel veřejnosti zdarma. Do České republiky zavítal hned sedmkrát, a kromě setkání s významnými osobnostmi na poli vzdělávání, kultury, sportu a české politiky, také nabídl několik koncertů meditativní hudby, které navštívilo celkem téměř 50 000 lidí.

Během 43 let, které od svého příchodu z Indie strávil na západě, prožil Sri Chinmoy jeden z nejpozoruhodnějších životních příběhů. Díky vnitřní inspiraci pramenící z meditace napsal mnoho knih, skládal hudbu, maloval, věnoval se sportu a aktivitám, které rozvíjejí vnitřní harmonii a jednotu. Pracoval nezištně a neúnavně, a s pokorou se snažil inspirovat tisíce lidí po celém světě, aby nabídli lidstvu svou vlastní jedinečnou službu.

Sri Chinmoy je zakladatelem meditačních center po celém světě. Také stál u zrodu humanitární organizace The Oneness-Heart-Tears and Smiles, která pomáhá ve více než 125 zemích, a celosvětové běžecké štafety Mírový běh, kdy mezinárodní tým běžců nese pochodeň míru přes více než sto států světa a přináší poselství jednoty národů, kultur a náboženství. Akce se účastní mnoho škol, starostů a významných státních představitelů. Každý člověk si může podržet pochodeň nebo s ní popoběhnout, a přát si něco pro světový mír. Tento běh se každoročně koná i v České republice.

Sri Chinmoy zasvětil svůj život největší a nejnaléhavější výzvě dnešního lidstva: nastolení harmonie a jednoty ve světě. Nikdy se nenechal odradit velikostí tohoto cíle a věnoval mu svou nekonečnou energii, nadšení a víru v dobrotu lidstva.

Plnost života spočívá ve snění a uskutečňování nemožných snů. – Sri Chinmoy

Významné osobnosti o Sri Chinmoyovi:

Jsem velice potěšena veškerou tou prací, kterou děláte pro lidi v tolika zemích. – MOTHER TERESA

Během mnoha let své nesobecké práce pro mír si Sri Chinmoy získal uznání a lásku v nejvzdálenějších koutech naší planety… V našich srdcích navždy zůstane někým, kdo zasvětil celý svůj život míru… Budeme si Sri Chinmoye navždy pamatovat. – PRESIDENT MIKHAIL GORBACHEV

Můj bratře…tvé neúnavné úsilí a cesty po světě v zájmu šíření poselství jednoty lidstva jsou vskutku obdivuhodné. Nabízíme ti veškerou svou podporu. – PRESIDENT NELSON MANDELA

Sri Chinmoy byl veliký člověk. Bůh se usmívá při pomyšlení na všechno to dobro, které vykonal, a ke kterému povzbuzoval i druhé. Ve světě nedůvěry, nepřátelství a konfliktů neúnavně usiloval o to, aby sblížil rozdílná vyznání a inspiroval mnohé k tomu, aby jej následovali. – ARCHBISHOP DESMOND TUTU

Sri Chinmoy je synonymem pro všechno to, v co doufáme, že můžeme ve svém životě věřit, a to je mír, snaha být nejlepší jací dokážeme, a je to i pocit jednoty. – CARL LEWIS

Jaká síla je v hudbě tohoto člověka! Je to úžasné…velmi hluboce na mně zapůsobil. – LEONARD BERNSTEIN 

Více o Sri Chinmoyovi ›››

Když je srdce šťastné,

objímá celý svět. — Sri Chinmoy

Kontakt

Restauraci provozuje společnost
Madal Bal a.s.
DIČ: CZ49433717

 

Sledujte nás