U nás nasytíte

své tělo, srdce i duši! :)

Samoobslužná vegetariánská restaurace  •  Zlín, Bartošova 40/3  •  Otevřeno Pondělí—Sobota 11.00–15.00

Vážení hosté, dovolujeme si Vás upozornit na omezení provozu naší restaurace.

Od soboty 20.8. do středy 31.8. bude ZAVŘENO.

Těšíme se na Vás znovu ve čtvrtek 1.9.

Inspirovaná kuchyně

Pranaya je nová vegetariánská restaurace v centru Zlína. Od pondělka do soboty si u nás můžete pochutnat na skvělém obědovém menu, které se skládá z několika pokrmů české i mezinárodní kuchyně.

mnam obrazek Vaříme pro Vás z čerstvých a kvalitních surovin, používáme hodně zeleniny a snažíme se, aby všechny pokrmy byly lahodné, zdravé a připravené s láskou. Určitě také uvítáte denní nabídku vynikajících domácích dezertů a netradičních nápojů, jako například indický chai nebo mango lassi. Naše pokrmy ale nejsou určeny výhradně pro vegeteriány, zasytí a potěší i strávníky zvyklé na maso.

Pranaya je samoobslužná restaurace, jídla jsou podávána formou bufetu. Na oběd tedy nemusíte vůbec čekat, stačí si jen naložit a zaplatit u pokladny. Také je možné si odnést jídlo s sebou. Restaurace nabízí příjemný a světlý interiér se 46 místy k sezení, moderní vybavení, nekuřácké prostředí a bezbariérový vstup.

Kohoutkovou vodu podáváme k jídlu zdarma.

 

Jak funguje samoobsluha

  • Vezměte si tác, talíř a příbory nebo pokud si chcete odnést jídlo s sebou, nádobu k tomu určenou
  • Naberte si pokrmy dle vlastního výběru v jakémkoliv množství
  • V průhledné vitrínce si můžete vzít také nápoj nebo dezert
  • U pokladny zaplatíte podle váhy jídla. Zde Vám také zalisujeme nádobu s jídlem s sebou

V naší restauraci přijímáme tyto stravenky:

Gastro pass, Ticket restaurant, Chéque Déjeuner

Kdo Vám vaří

Ne že bychom to chovali v tajnosti, jen to musíme během vaření někdy napsat... :-)

Mír je nejoblíbenější potrava duše. — Sri Chinmoy

Týdenní menu

cena za 100g Naše týdenní menu se pravidelně obměňuje. Denně Vám můžeme nabídnout výběr ze dvou hlavních jídel, polévky, salátu a několika dezertů. Jídla vhodná pro vegany jsou označena V-vegan , jídla vhodná pro bezlepkovou dietu C-bezlepkove .

Menu na tento i a příští týden si můžete přečíst níže. Změna menu vyhrazena.

Fotografie našich jídel jsou jen ilustračního charakteru.

  • 29. srpna 2016 - 4. září 2016

Stálé menu

Vedle denní nabídky polévek a hlavních jídel Vám nabízíme výběr lahodné kávy a horké čokolády v bio-kvalitě, čerstvých šťáv a domácích dezertů, kterým snadno propadnete... Ano, přiznáváme, jistou návykovost nelze vyloučit! :-)

Z čeho pro vás vaříme…

Následující koření a bylinky používáme nejčastěji pro přípravu kari pokrmů. Zde se můžete dočíst, jaké mají zdravotní účinky a jak jsou pro lidské tělo prospěšné.

Kurkuma: Má silné protizánětlivé účinky, reguluje metabolismus a je známá také tím, že zlepšuje náladu.

Koriandr: Pozitivně ovlivňuje trávení, pomáhá při plynatosti. Listy jsou bohaté na vitaminy.

Kardamom: Zlepšuje trávení, posiluje srdce, játra a celkově organismus. Pomáhá při překyselení.

Hořčičné semínko: Podporuje trávení a detoxikuje.

Římský kmín: Stimuluje trávení, zlepšuje vstřebávání minerálních a stopových prvků.

Skořice: Reguluje hladinu cukru v krvi, detoxikuje organismus, zahřívá.

Zázvor: Antibakteriální a protizánětlivý, je prevencí proti chřipce a rýmě.

Česnek: Posiluje imunitu, zlepšuje trávení, snižuje krevní tlak a pročišťuje cévy.

Komentáře našich hostů

Každý den nás navštíví desítky hostů. Soudě podle úsměvu na tváři odchází většina z nich naplněná a spokojená. Někteří nám o svých pocitech i dají vědět. Napište nám také, budeme rádi!

Jídlo chutná tak skvěle, jako vypadají fotky na vašich webovkách. Jste skvělí díky. —Robert

Chuťově skvělé jídlo, přátelská a ochotná obsluha, klidné prostředí. Co víc si přát?! —R. T.

Jsem ráda, že máme ve Zlíně konečně místo, kde se dá velmi dobře najíst. Máte lahodné a výživné jídlo plus super zákusky. Restaurace je útulná a čistá. Byli jsme tu moc spokojení. —R. Šmídová

Děkuji za příjemný zážitek. Je tu uvolňující a naplňující atmosféra a chutné a zdravé jídlo. Zajít si do Pranaya na oběd pro mně znamená nejen potěšit svoje tělo, ale i svoji duši —Saša

Vaše brownie se přímo rozplývá na jazyku. Když mám náročný den, vždycky si k vám na něj zajdu. —Vendy P.

Přečtěte si o nás na webu ... http://www.vegetariannacestach.cz/2015/02/pruvodce-po-vegetarianskych.html —Pranaya

Pravda je ve všem, ale láska je vše. — Sri Chinmoy

Ještě něco o nás…

Slovo Pranaya pochází z indického sanskritu a znamená „láska“. A s láskou především se snažíme přistupovat k naší práci, s láskou pro Vás vaříme a pečeme a snažíme se, aby naše jídlo bylo plné energie a pozitivního náboje. Přejeme si potěšit Vaše smysly a inspirovat Vás světem originálních chutí a vůní. Přejeme si, aby naše pokrmy sytily tělo, srdce i duši.

Velkou inspirací pro zřízení restaurace nám byl mírový filozof a učitel meditace Sri Chinmoy. Zastával koncept vegetariánství jako cesty ke zdraví, a díky němu bylo po celém světě založeno několik desítek vegetariánských restaurací. Jeho meditativní hudba, obrazy, které nazýval "Jharna-Kala, Fontánové umění", i kartičky s povzbuzujícími aforismy na každý den, dotvářejí atmosféru v naší restauraci a evokují klid a harmonii.

Chtěli jsme pro Vás vytvořit místo, kde si nejen pochutnáte na skvělém jídle, ale kde si také můžete v klidu sednout a odpočinout si od každodenního shonu a stresu. Věříme, že harmonie a jednota pramení v srdci každého člověka, a k tomu se snažíme přispět tím, že podáváme lahodné jídlo připravované s láskou.

Sri Chinmoy (1931-2007) byl učitelem meditace, mírovým filosofem, hudebníkem, spisovatelem, umělcem a atletem.

Narodil se v Bengálsku a ve věku 12-ti let vstoupil do ašrámu (duchovní komunita). Jeho život intenzivní duchovní disciplíny zahrnoval meditace až čtrnáct hodin denně, skládání básní, esejí a oddaných písní, nesobeckou službu a atletický trénink. Již v útlém věku měl mnoho hlubokých vnitřních zážitků a dosáhl duchovní realizace. Po dvaceti letech strávených v ašrámu následoval svůj vnitřní hlas, a v roce 1964 odjel do New Yorku, aby sloužil duchovním hledajícím na západě.

Sri Chinmoy vyučoval “cestu srdce”, kterou považoval za nejjednodušší cestu k rychlému duchovnímu pokroku, protože hledajícímu umožňuje objevit jeho vnitřní poklady míru, radosti, světla a lásky. Pořádal meditační kurzy, veřejné meditace i koncerty, a po celém světě měl kolem 7000 studentů. Všechny své aktivity nabízel veřejnosti zdarma. Do České republiky zavítal hned sedmkrát, a kromě setkání s významnými osobnostmi na poli vzdělávání, kultury, sportu a české politiky, také nabídl několik koncertů meditativní hudby, které navštívilo celkem téměř 50 000 lidí.

Během 43 let, které od svého příchodu z Indie strávil na západě, prožil Sri Chinmoy jeden z nejpozoruhodnějších životních příběhů. Díky vnitřní inspiraci pramenící z meditace napsal mnoho knih, skládal hudbu, maloval, věnoval se sportu a aktivitám, které rozvíjejí vnitřní harmonii a jednotu. Pracoval nezištně a neúnavně, a s pokorou se snažil inspirovat tisíce lidí po celém světě, aby nabídli lidstvu svou vlastní jedinečnou službu.

Sri Chinmoy je zakladatelem meditačních center po celém světě. Také stál u zrodu humanitární organizace The Oneness-Heart-Tears and Smiles, která pomáhá ve více než 125 zemích, a celosvětové běžecké štafety Mírový běh, kdy mezinárodní tým běžců nese pochodeň míru přes více než sto států světa a přináší poselství jednoty národů, kultur a náboženství. Akce se účastní mnoho škol, starostů a významných státních představitelů. Každý člověk si může podržet pochodeň nebo s ní popoběhnout, a přát si něco pro světový mír. Tento běh se každoročně koná i v České republice.

Sri Chinmoy zasvětil svůj život největší a nejnaléhavější výzvě dnešního lidstva: nastolení harmonie a jednoty ve světě. Nikdy se nenechal odradit velikostí tohoto cíle a věnoval mu svou nekonečnou energii, nadšení a víru v dobrotu lidstva.

Plnost života spočívá ve snění a uskutečňování nemožných snů. – Sri Chinmoy

Významné osobnosti o Sri Chinmoyovi:

Jsem velice potěšena veškerou tou prací, kterou děláte pro lidi v tolika zemích. – MOTHER TERESA

Během mnoha let své nesobecké práce pro mír si Sri Chinmoy získal uznání a lásku v nejvzdálenějších koutech naší planety… V našich srdcích navždy zůstane někým, kdo zasvětil celý svůj život míru… Budeme si Sri Chinmoye navždy pamatovat. – PRESIDENT MIKHAIL GORBACHEV

Můj bratře…tvé neúnavné úsilí a cesty po světě v zájmu šíření poselství jednoty lidstva jsou vskutku obdivuhodné. Nabízíme ti veškerou svou podporu. – PRESIDENT NELSON MANDELA

Sri Chinmoy byl veliký člověk. Bůh se usmívá při pomyšlení na všechno to dobro, které vykonal, a ke kterému povzbuzoval i druhé. Ve světě nedůvěry, nepřátelství a konfliktů neúnavně usiloval o to, aby sblížil rozdílná vyznání a inspiroval mnohé k tomu, aby jej následovali. – ARCHBISHOP DESMOND TUTU

Sri Chinmoy je synonymem pro všechno to, v co doufáme, že můžeme ve svém životě věřit, a to je mír, snaha být nejlepší jací dokážeme, a je to i pocit jednoty. – CARL LEWIS

Jaká síla je v hudbě tohoto člověka! Je to úžasné…velmi hluboce na mně zapůsobil. – LEONARD BERNSTEIN 

Více o Sri Chinmoyovi ›››

Když je srdce šťastné,

objímá celý svět. — Sri Chinmoy

Kontakt

Restauraci provozuje společnost
Pranaya Jani s.r.o.
DIČ: CZ01769499